Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da gençlere 20 bin € destek önerisi - 3 Ekim 2023 Oktan Erdikmen
Gurbetçi müzisyenin engel tanımayan yolculuğu: Uğur Sofu'nun hikayesi
Pazar Sendromu 2. Bölüm - Oktan Erdikmen & Cemile Karaboğa Yıldırım
23 Temmuz 2023 Pazar

İngiltere'de bu hafta neler yaşandı?

İngiltere'nin gündeminde bu hafta ara seçimler ve yüzen mülteci kampı vardı. İşte bu hafta yaşananlar...

İngiltere'de bu hafta neler yaşandı?

İngiltere’de genel seçimlere bir yıl kala, üç bölgede ara seçime gidildi. Muhafazakar Parti, çok güçlü olduğu iki bölgeden birini İşçi Partisi’ne, birini Liberal Demokrat Parti’ye kaptırdı. Eski Başbakan Boris Johnson’ın seçim bölgesi ise, kıl payı farkla Muhafazakar Parti’de kaldı.

‘Yüzen mülteci kampı’ tartışma yarattı

İngiltere basınında ‘yüzen mülteci kampı’ olarak anılan ve 500'den fazla sığınmacının barınması için kullanılacak  ‘Bibby Stockholm' adlı gemi Portland Limanı'na ulaştı. Geminin görüntüleri sosyal medyayanın gündemine oturdu. 

İngiliz istihbaratı, Rus muhalifleri işe alıyor

İngiltere İstihbarat Servisi MI6 Başkanı Richard Moore, Rusya-Ukrayna savaşında Ukrayna’yı destekleyen Rus muhalifleri, İngiltere için casusluk yapmak üzere işe aldıklarını duyurdu.

Enflasyon, beklenmedik bir düşüşle yüzde 7,9’a indi

İngiltere’de enflasyon, haziran ayında beklenenden hızlı bir düşüşle yüzde 7,9’a indi. Enflasyonda tahmin edilenden daha fazla düşüş kaydedilmesinin, Merkez Bankası’nın faiz kararını da etkilemesi bekleniyor.

İngiltere, Türkiye’ye sınır dışı işlemlerini hızlandıracak

İngiltere İçişleri Bakanı Braverman, Türkiye ile 'Arnavutluk tarzı' bir anlaşma yaparak Türkiye'den gelen göçmenlerin sınır dışı işlemlerini hızlandırmak istiyor.

Sağlıkçılar maske zorunluluğunun kaldırılmasına tepkili

İskoçya'da sağlık çalışanları, maske takma zorunluluğunun kaldırılmasına tepkili. Sağlıkçılar, personelin ve hastanın sağlığının tehlikeye atıldığını düşünüyor.

Geri Dön 23 Temmuz 2023 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN