Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
18 Temmuz 2023 Salı

İngiltere, Türkiye’ye sınır dışı işlemlerini hızlandıracak

İngiltere İçişleri Bakanı Braverman, Türkiye ile 'Arnavutluk tarzı' bir anlaşma yaparak Türkiye'den gelen göçmenlerin sınır dışı işlemlerini hızlandırmak istiyor.

Telegraph gazetesinin haberine göre, İngiltere İçişleri Bakanı Suella Braverman, Türkiye'den teknelerle gelen göçmenlerin sınır dışı işlemlerini hızlandırmak için Türkiye ile ‘Arnavutluk tarzı’ bir anlaşma imzalamaya hazırlanıyor. 

Habere göre, İngiltere, Arnavutluk’tan gelen göçmenlerin sığınma sebeplerinin büyük ölçüde ‘asılsız’ kabul edilmesi ve bu göçmenlerin hızla ülkelerine geri gönderilmeleri için geçtiğimiz sene Arnavutluk ile anlaşma imzalamıştı. Braverman, benzer bir anlaşmayı Türkiye ile de yapmak istiyor. 

Haberde, ayrıca Braverman'ın, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin sınır dışı uçuşları engelleyen mevzuatlarını görmezden gelebileceği belirtiliyor.

2023 yılının başından bu yana, 1.000’i aşkın göçmenin Manş Denizi’ni geçerek Türkiye’den İngiltere’ye geldiği düşünülüyor. Türkiye’den gelen göçmen sayısındaki artışta, Kahramanmaraş depremi ve kötüye giden ekonomik koşulların rol oynadığı düşünülüyor.

Geri Dön 18 Temmuz 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN