Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
02 Haziran 2023 Cuma

İngiltere, sıcak hava dalgalarına ‘hazır değil’

Londra Ekonomi Okulu tarafından yapılan bir araştırma, İngiltere’de yerel otoriteler, ilk müdahale ekipleri, ve kamusal hizmet şirketlerinin bu yaz yaşanabilecek sıcak hava dalgalarıyla mücadele etmeye hazır olmadığını ortaya koydu. 

İngiltere, sıcak hava dalgalarına ‘hazır değil’

Araştırmacılar, geçen yaz hava sıcaklıklarının 40 dereceye ulaşarak rekor kırdığı İngiltere’de bu yaz da aşırı sıcakların beklendiğini, ancak sıcak hava dalgalarına bağlı olarak yaşanabilecek sorunlara karşı altyapının yetersiz kaldığını ve kaynakların ‘kırılma noktasında’ olduğunu vurguladı. 

İngiltere’nin serin iklimi nedeniyle aşırı sıcaklarla mücadele edecek bir altyapısı olmadığını belirten uzmanlar, iklim değişikliği nedeniyle, bunun artık hükümet gündeminde en üst sıralarda yer alması gerektiğini savundu. Aksi takdirde, aşırı sıcaklıklar ve kuraklığın ölümlere, ekonomik şoklara ve kamu hizmetlerinin aksamasına yol açacağı öngörülüyor.

Geri Dön 02 Haziran 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN