Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da şiddetli yağış ve hortum - 21 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
04 Ağustos 2023 Cuma

İngiltere Merkez Bankası üst üste 14'üncü kez faiz artırdı

İngiltere Merkez Bankası, enflasyonu kontrol altına almak için üst üste 14'üncü kez faiz artırma kararı aldı. Politika faizi, son 15 yılın en yüksek seviyesine çıktı. 

Politika faizi, 25 baz puanlık artışla yüzde 5'ten yüzde 5,25'e yükseltildi. Enflasyonun son aylarda düşüşe geçmesi nedeniyle, faizde 50 baz puan yerine 25 baz puanlık bir artışa gidildi. 

Maliye Bakanı Jeremy Hunt, Merkez Bankası’nın faiz kararının ardından yaptığı açıklamada, enflasyonun yıl sonuna kadar yüzde 3'ün altına düşmesini beklediklerini söyledi. Başbakan Rishi Sunak da, 2023’ün başında yüzde 10 civarında olan enflasyonu yıl sonuna kadar yarıya indirmeyi taahhüt etmişti. 

İngiltere’de enflasyon, haziran ayında bir önceki aya göre yüzde 0,8 gerileyerek yüzde 7,9’a düşmüştü. 

Geri Dön 04 Ağustos 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN