Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da tünelin ucunda ışık göründü - 20 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
26 Aralık 2023 Salı

İngiltere Kralı: Sana nasıl davranılmasını istiyorsan öyle davran

İngiltere Kralı 3'üncü Charles, Noel mesajında Hz. İsa'nın "Sana nasıl davranılmasını istiyorsan diğerlerine öyle davran" sözlerine atıf yaptı.

Kral Charles, Noel mesajında, dünyada artan çatışmaları göz önünde bulundurarak, farklı dinler arasındaki ortak değerlerin önemine vurgu yaptı. Buckingham Sarayı'nda kaydedilen bu mesaj televizyonda yayınlandı. Kral, insanların birbirine hizmet etmesinin tüm yaratılışı onurlandırmanın bir yolu olduğunu ve bu anlayışın tüm dinlerce paylaşıldığını belirtti. Ayrıca, yaratılışa özen göstermenin herkesin, dini inançları ne olursa olsun, sorumluluğu olduğunu ifade etti. Kral Charles, özellikle çevre ve doğal yaşam koruma konusunda artan farkındalığı memnuniyetle karşıladığını dile getirdi.

Kral, mesajında artan küresel çatışmalara da değinerek, Hz. İsa'nın "Sana nasıl davranılmasını istiyorsan diğerlerine öyle davran" sözlerinin bugün daha da anlamlı olduğunu söyledi. Bu değerlerin evrensel olduğuna ve farklı dinleri bir araya getirdiğine işaret etti. Kral, insanların birbirlerinin yerine kendilerini koymaları ve başkalarının iyiliğini kendi iyilikleri gibi arzulamaları gerektiğini hatırlattı.

Kral Charles, mesajının sonunda tüm dünya için barış ve iyi niyet dolu bir Noel dileğinde bulundu.

Geri Dön 26 Aralık 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN