Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
10 Ağustos 2023 Perşembe

İngiltere, insan kaçakçılığıyla mücadele için Türkiye’yle anlaştı

İngiliz hükûmeti, insan kaçakçılığı yapan şebekeleri engellemek ve çökertmek için işbirliği yapmak üzere Türkiye ile bir anlaşma imzalandığını açıkladı.

Hükûmetten yapılan açıklamada, İngiltere İçişleri Bakanlığı’nın, yasa dışı sınır geçişleri için kullanılan küçük teknelerin ihracatını önlemek için Türk polisine destek vereceği belirtildi. 

Göçten Sorumlu Devlet Bakanı Robert Jenrick, "Diğer ülkelerle işbirliği yapmak, insan kaçakçılığı çeteleriyle mücadele için kritik öneme sahip. Bugün, bu müttefiklerin en önemlilerinden biri olan Türkiye ile yeni bir ortaklığı duyuruyoruz" açıklamasında bulundu.

Jenrick, geçen ay Türkiye'yi ziyaret etmiş, Türkiye-Bulgaristan sınırına giderek Kapıkule'de incelemelerde bulunmuştu.

Telegraph gazetesinin haberine göre, 2023’ün başından bu yana Türkiye'den yola çıkan 1000’den fazla göçmen, Manş Denizi’ni geçerek İngiltere’ye ulaştı.

The Guardian tarafından haziran ayında yayımlanan habere göre, İngiltere hükûmeti, Türkiye’den İngiltere’ye yasa dışı göçü engellemek amacıyla Türkiye’deki sınır muhafaza güçlerine 2022 yılında 3 milyon sterlinlik fon sağladı.

Geri Dön 10 Ağustos 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN