Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da tünelin ucunda ışık göründü - 20 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
01 Haziran 2023 Perşembe

İngiltere enerji yardımını tanıtıyor

İngiltere'de artan enerji fiyatına karşı hazırlanan ve 400 sterline kadar yardım yapılmasını öngören destek programı vatandaşlara tanıtılıyor.

İngiltere hükûmeti, artan enerji fiyatlarına karşı önlem almak için başlattığı Enerji Faturaları Destek Programı kapsamında 30 Haziran'a kadar tüm hanelerin enerji giderlerine 400 sterline kadar yardım yapılacağını duyurmuştu. Otomatik ödeme talimatı ve akıllı ön ödemeli sayaç kullananlar ödemeleri otomatik olarak alırken, analog ödemeli sayaç kullananlara yardım kuponları posta ya da e-posta yolu ile iletildi. Analog cihaz kullananların yardımdan yararlanabilmek için kuponu postaneye ya da PayPoint bayisine götürmeleri gerekiyordu. 

Ancak hükûmetin verilerine göre; bu kuponların yalnızca yüzde 83’ü talep edildi ve kullanıldı. Geçen sonbaharda başlayan programın başından beri, kuponların yüzde 20 ila 25'inin kullanılmadan bırakıldığı tespit edildi. Yakıt Bankası Vakfı Başkanı Matthew Cole, yardım kuponlarının kullanılmamasını bazı hanelerin bilgilerinin yanlış kaydedilmesine, kuponların kaybolmasıyla ya da silinmesi ile açıklıyor. 

Enerji tüketiminden sorumlu bakan Amanda Solloway yaptığı açıklamada, insanları yardımı talep etmeye teşvik etmeye çalıştıklarını vurgulayarak "Bugün hâlâ bu yardımı talep etmemiş olan herkese ulaşmak için çabalarımızı iki katına çıkarıyoruz" dedi. 

Geri Dön 01 Haziran 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN