Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
05 Temmuz 2024 Cuma

İngiltere 'değişim' dedi: İşçi Partisi'nden ezici zafer

İngiltere, genel seçimlerde "değişim" dedi ve İşçi Partisi, 14 yıl sonra parlamentoda çoğunluğu elde ederek zafer kazandı. Keir Starmer'ın ülkenin yeni başbakanı olması bekleniyor.

İngiltere 'değişim' dedi: İşçi Partisi'nden ezici zafer

İşçi Partisi, Muhafazakar Parti'nin 14 yıllık iktidarını sona erdirerek seçimi kazandı. Rishi Sunak, sabah saatlerinde Keir Starmer'ı arayarak tebrik etti ve yenilgiyi kabul etti. Avam Kamarası'nda çoğunluk için gereken 326 oy barajını aşan İşçi Partisi'nin, 410 civarında sandalye kazanacağı tahmin ediliyor. Muhafazakar Parti ise 144 sandalyede kaldı.

Eski başsavcı ve insan hakları avukatı Sir Keir Starmer, partisinin değişim getireceğini belirterek, "Artık bunu gerçekleştirme zamanımız geldi" dedi.

Seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından Rishi Sunak, 24 saat içinde Başbakanlık ofisi olan 10 Downing Sokağı'ndan ayrılacak ve Keir Starmer göreve başlayacak. Sunak, istifasını Kral'a sunacak ve Starmer yeni hükûmeti kurmak üzere davet edilecek.

İşçi Partisi'nin büyük zaferi

BBC'nin tahminine göre İşçi Partisi 410, Muhafazakarlar 144 ve Liberal Demokratlar 58 sandalye kazandı. Reform Partisi'nin sandalye sayısı ise 4'e düştü.

İşçi Partisi, büyük bir zaferle Avam Kamarası'nda 170 sandalyelik çoğunluk elde edecek. Bu durum, Tony Blair'in 1997 seçimlerindeki başarısına yaklaşıyor. İngiltere, yeni bir başbakan ve hükûmetle yeni bir döneme giriyor.

Geri Dön 05 Temmuz 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN