Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
01 Nisan 2023 Cumartesi

İngiltere, Asya-Pasifik ticaret bloğu CPTPP'ye katıldı

İngiltere, iki yıl süren müzakerelerin ardından Trans-Pasifik Ortaklığı Anlaşması'na (CPTPP) resmen katıldığını açıkladı. Yetkililer, imzalanan anlaşmanın, ‘Brexit sonrası en büyük ticaret anlaşması’ olduğu yorumunda bulundu. 

İngiltere, CPTPP’nin 12. üyesi oldu. Bloğun diğer üyeleri, Avustralya, Brunei, Kanada, Japonya, Şili, Malezya, Meksika, Peru, Singapur, Vietnam ve Yeni Zelanda; bu ülkelerin toplam nüfusu 500 milyon civarında. 

Hükümet, bloğa dahil olmanın ülkeye ciddi ekonomik avantaj sağlayacağı görüşünde. Anlaşma kapsamında, İngiltere ve diğer üye ülkeler arasında makine, otomobil, peynir, çikolata ve alkollü içkiler gibi ürünlerin ticaretinde uygulanan gümrük vergilerinde indirim yapılacak ve karşılıklı ticaret artacak. 

Geri Dön 01 Nisan 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN