Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
29 Temmuz 2023 Cumartesi

İngiltere, ABD’ye yollayacağı e-postaları Mali’ye yolladı

İngiliz Savunma Bakanlığı’nın, ABD Savunma Bakanlığı Pentagon’a yollayacağı e-postaları, yazım hatası nedeniyle Rusya’nın müttefiklerinden Mali’ye yolladığı ortaya çıktı.

Times’ta yer alan habere göre, İngiltere Savunma Bakanlığı’ndan yetkililer, Pentagon’a ait ‘.mil’ alan koduyla sona eren adrese gönderilmesi gereken e-postaları, ‘ml’ ile sona eren Mali adresine gönderdi. Haberde, yanlış adrese gönderilen e-postaların çoğunun bakanlık çalışanlarının tatil günleri gibi zararsız bilgiler içerdiği, ancak bir e-postanın İngiltere’nin hipersonik füzelerle ilgili araştırmalarına dair detayları anlattığı belirtildi.

Savunma Bakanlığı ise Times’ın iddialarını yalanladı. Bir bakanlık sözcüsü tarafından yapılan açıklamada, yanlış adrese gönderilen e-postalarda hiçbir devlet sırrı ya da kritik teknik bilginin yer almadığı aktarıldı. Mali'ye gönderilen e-posta sayısının 20'den az olduğu, konuya ilişkin soruşturma başlatıldığı kaydedildi.

Daha önce ABD de aynı yazım hatasını yaparak milyonlarca e-postayı yanlışlıkla Mali’ye göndermişti. Mali'nin internet uzantısı .ml'yi yöneten Hollandalı Johannes Zuurbier, son 10 yıldır ABD'yi bu konuda uyarmasına rağmen, sadece bu yılın başından bu yana 100 bini aşkın e-postanın yanlışlıkla Mali’ye gönderildiğini bildirdi.

Geri Dön 29 Temmuz 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN