Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
26 Ocak 2024 Cuma

İngiltere-ABD arasında ‘çay’ krizi

ABD'li bir bilim insanının 'mükemmel çay demleme yöntemi' üzerine iddiaları İngilizleri kızdırdı. ABD Büyükelçiliğinden yanıt geldi.

İngiltere-ABD arasında ‘çay’ krizi

ABD’li bir bilim insanı mükemmel çayın sırrını çözdüğünü iddia etti. En lezzetli çayın, tuzla demlenen çay olduğunu savundu. Açıklamalar, en fazla çay tüketilen ülkelerden biri olan İngiltere’de sert eleştirildi, diplomasi devreye girmek zorunda kaldı.

Artan tepkiler nedeniyle, Londra’daki ABD Büyükelçiliği açıklama yayımladı, „İngiliz halkının yüreği ferah olsun; çaya tuz atmak gibi akla hayale sığmayacak bir düşünce ABD’nin resmi politikası olamaz. Biz çayımızı mikrodalgada ısıtmaya devam edeceğiz“dedi. 

İddiayı ortaya atan Bryn Mawr Üniversitesi’nden Prof. Michelle Francl, iki ülke arasındaki diplomatik krizden dolayı üzgün olduğunu söyledi. Tarihte çaya tuz atılır fikri ilk kez 8'inci yüzyılda Çinliler tarafından ortaya atılmıştı. Çaya demlenirken atılan bir fiske tuzun acılığı alacağına inanılıyordu.

Geri Dön 26 Ocak 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN