Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
09 Mart 2023 Perşembe

İngiliz hükûmetinin mülteci planına tepkiler: '1930’lar Almanyasını andırıyor'

İngiltere'de yasa dışı göçmenlerle ilgili yeni yasa tasarısı önceki gün parlamentoya sunuldu. Eski milli futbolcu Gary Lineker, planı 1930'ların Almanyasına benzetti.

İngiltere hükûmeti, Manş Denizi’ni geçerek ülkeye giren yasa dışı göçmenlerin hızlıca gözaltına alınması ve sınır dışı edilmesine ilişkin yasa tasarısını dün parlamentoya sundu. Tasarıya göre, yasa dışı yollarla gelen mültecilerin iltica veya vatandaşlık başvurusu yapmasına izin verilmeyecek. Mülteciler, tahliye edilinceye kadarki 28 günlük süreçte yargı denetimi olmadan gözaltına alınabilecek. 

Birleşmiş Milletler, ‘çok endişe verici’ olarak nitelediği mevzuatın, uluslararası hukukun açık bir ihlali olacağı açıklamasında bulundu. Mültecilerin iltica haklarının tamamen ellerinden alınmasının, uluslararası hukuka aykırı olduğu vurgulandı. BBC sunucusu ve eski milli futbolcu Gary Lineker de, hükûmetin mülteci planını Nazilerin iktidarda olduğu 1930 Almanyasıyla kıyasladı. Hükûmet ve BBC, sunucunun açıklamalarına tepki gösterdi. 

Geri Dön 09 Mart 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN