Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
13 Nisan 2023 Perşembe

İngiliz hükûmeti e-sigara dağıtacak

İngiliz hükûmeti, sigara bağımlılığıyla mücadele kapsamında yeni yasayla 1 milyon kişiye e-sigara dağıtmayı, hamile kadınlara ise sigarayı bırakmaları karşılığında 400 sterlin ödemeyi planlıyor.

İngiliz hükûmeti, sigara içen vatandaşların oranını azaltmayı hedefleyen yeni yasa tasarısını duyurdu. Tasarıya göre, sigara içen yaklaşık 1 milyon kişiye ücretsiz elektronik sigara dağıtılacak. Hamile kadınlara, sigarayı bırakmaları karşılığında 400 sterlin teklif edilecek. 

İngiltere, sigarayı bıraktırmak için insanları elektronik sigara kullanmaya teşvik eden ilk ülke olacak. İlk etapta, ülkede sigara içen her 5 kişiden birine elektronik sigara kiti verilecek ve sigarayı bırakmaları için psikolojik destek sağlanacak. 

Ayrıca, sigara içen hamile kadınlara sigarayı bırakmaları karşılığında 400 sterlin destek verilecek. İngiltere’de hamile kadınların yüzde 9’unun sigara içtiği tahmin ediliyor, ve hükûmet verilerine göre mali teşvikler, bu kişileri sigaradan vazgeçirmek için etkili oluyor. 

Hükûmet, yaklaşık 45 milyon sterline mal olması beklenen bu planla, sigara içenlerin oranını 2030’a kadar yüzde beşin altına düşürmeyi hedefliyor. 

Geri Dön 13 Nisan 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN