Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni askerlik modeli - 12 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Avrupa Parlamentosu seçim sonuçları ilk değerlendirme - Oktan Erdikmen
Avrupa sandık başında: Mutlaka oy kullanın! - Haftanın Yorumu 34. Bölüm Oktan Erdikmen
07 Nisan 2023 Cuma

İngiliz hükûmeti, 500 sığınmacıyı gemiye yerleştirecek

İngiliz hükûmeti, yaklaşık 500 erkek sığınmacının, Dorset kıyılarına demirlenmiş bir yük gemisinde barındırılacağını duyurdu.

Ulaştırma Bakanı Richard Holden, koşulların ‘hapishane gibi olmayacağını’ vurguladı, ancak sığınmacıların limanı terk etmek zorunda kalmasını önlemek için efor sarf edileceğini belirtti.  

Planlara göre, Dorset sahilindeki Portland Limanı'na yanaşacak ve en az 18 ay faaliyet gösterecek olan gemide, yaklaşık 500 bekar erkek sığınmacı barındırılacak. Gemide temel ve işlevsel barınma, yemek ve sağlık hizmetinin sağlanacağının bildirildiği açıklamada, talepleri reddedilen ve temyiz haklarını kaybeden kişilerin ise sınır dışı edileceği vurgulandı.

Başbakan Rishi Sunak, sığınmacıları otellerde barındırmanın günlük maliyetinin 6 milyon sterlin olduğunu aktardı. İçişleri Bakanlığı Göçten Sorumlu Bakan Yardımcısı Robert Jenrick de, hükümetin yasa dışı göçmenlerin refahını Britanya halkının üzerinde tutmayacağını dile getirmişti.

Geri Dön 07 Nisan 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN