Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya Hessen: İlk evini alana devletten destek - 23 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
16 Şubat 2024 Cuma

İngiliz ekonomisinde resesyon

İngiltere ekonomisi, üst üste iki çeyrekte daralarak resesyona girdi. Ülkede enflasyon ise geçen aydaki gibi yüzde 4 olarak belirlendi.

İngiliz ekonomisinde resesyon

Reuters'ın haberine göre, İngiliz ekonomisi, 2023'ün ikinci yarısında resesyona girdi. Ülke ekonomisi, 2023'ün üçüncü çeyreğinde yüzde 0,1, dördüncü çeyreğinde ise yüzde 0,3 daralmıştı. Ekonomik çıktıların ise pandemi öncesi döneme göre yüzde 1 artığı belirtildi.

Resesyon, bir ülke ekonomisinin art arda iki çeyrekte daralmasının ardından başlıyor.

Enflasyon yüzde 4

İngiltere Ulusal İstatistik Dairesi’nin (ONS) verilerine göreyse; Ocak 2024’te enflasyon yüzde 4 olarak kayıtlara geçti. Oranlar Aralık 2023’te de yüzde 4 bandındaydı.

Enerji ve gıda fiyatlarının hariç tutulduğu çekirdek enflasyon yüzde 5,1 olarak kaydedildi. Sektörel bazda ise en yüksek enflasyonun yüzde 6,5 ile hizmet sektöründe olduğu duyuruldu.

Geri Dön 16 Şubat 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN