Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
08 Ağustos 2023 Salı

İlk mülteci grubu, tartışmalı gemiye yerleştirildi

İngiltere’de yasa dışı yollarla gelen mültecilerin yerleştirilmesi için üzerinde değişiklikler yapılan ‘Bibby Stockholm’ isimli dev gemiye, ilk mülteci grubu yerleştirildi.

Böylece, İngiltere’de ilk defa mültecilere bir gemide konaklama sağlanmaya başlandı. Aslında ilk mülteci grubu geçtiğimiz hafta gemiye gönderilecekti, ancak yangın güvenliğine dair endişeler nedeniyle başlangıç tarihi bu haftaya ertelenmişti.

222 kamaraya 500 mülteci

Birkaç hafta önce Dorset bölgesine demir atan 222 kamaralı gemiye, toplam yaklaşık 500 mültecinin yerleştirilmesi planlanıyor. İnsan hakları örgütleri ve muhalefet partileri, ‘insanlık dışı’ olarak nitelendirdikleri uygulamayı sertçe eleştiriliyor ve mültecilerin cezaevi benzeri koşullarda kalmasına itiraz ediyor. 

"Düzgün ama lüks olmayan bir barınma"

Ancak hükümet, mültecileri otellerde barındırmanın fazla masraflı olduğu görüşünde. İçişleri Bakan Yardımcısı Sarah Dines, geminin mültecilere ‘düzgün ama lüks olmayan’ bir barınma olanağı sağlayacağını vurguladı. 

Geri Dön 08 Ağustos 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN