Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
28 Eylül 2023 Perşembe

İçişleri Bakanı: Eşcinsellere ayrımcılık yeterli bir iltica sebebi değil

İngiltere İçişleri Bakanı Suella Braverman, eşcinsellerin ayrımcılığa maruz kalmaktan korkmasının yeterli bir iltica sebebi olamayacağını savunarak Cenevre Mülteciler Sözleşmesi'nin değişmesini talep etti.

İçişleri Bakanı: Eşcinsellere ayrımcılık yeterli bir iltica sebebi değil

İngiltere İçişleri Bakanı Suella Braverman, 1951 tarihli Birleşmiş Milletler (BM) Cenevre Mülteciler Sözleşmesi’nin değişmesi gerektiğini savundu. Washington'da American Enterprise Enstitüsü adlı sağcı düşünce kuruluşunda konuşan İngiliz Bakan, “Artık bambaşka bir dünyada yaşıyoruz, eşcinsellerin ayrımcılığa maruz kalmaktan korkması yeterli bir iltica sebebi olamaz. Daha somut bildirimler gerekiyor”diye konuştu.

İşçi Partisi: Suçu başkalarına atmaya çalışıyor

İngiltere'de ana muhalefetteki İşçi Partisi'nin İçişleri Sözcüsü Yvette Cooper, Braverman'ın açıklamalarını sert eleştirdi, "Ülkedeki mülteci krizini çözmekten umudunu kesip konuyu uluslararası platformlara taşıyarak suçu başkalarına atmaya çalışıyor” diye konuştu. 

İngiltere hükûmeti, Manş Denizi üzerinden gelen düzensiz göçmenleri, kayıt altına almayarak Ruanda ya da anlaşmalı başka bir üçüncü ülkeye gönderme amacıyla hukuki bir mücadele başlatmıştı. Temyiz Mahkemesi’nin sığınmacıların Ruanda'ya gönderilmesinin hukuka aykırı olduğuna ilişkin kararına itiraz eden hükumet Yüksek Mahkeme'de görülecek davayı bekliyor.

Geri Dön 28 Eylül 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN