Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
01 Temmuz 2023 Cumartesi

Hükûmet, sağlık sektöründeki personel açığıyla mücadele planlarını açıkladı

İngiltere Başbakanı Rishi Sunak, sağlık sektöründeki iş gücü açığını kapamak için, daha fazla doktor ve hemşire eğitileceğini, tıp eğitiminin daha çekici hâle getirileceğini duyurdu. 

Planlara göre, tıp öğrencileri için üniversite kontenjanları ikiye katlanacak, hemşirelik eğitimi için kontenjan da artırılacak. Eğer mümkünse, beş yıllık tıp eğitimi bir yıl kısaltılacak. Doktor ve hemşirelerle beraber çalışacak binlerce yeni kişi istihdam edilecek. 

Planda, maaşların iyileştirilmesine ilişkin herhangi bir adım yer almıyor. Uzmanlar, sağlık sektöründeki kötü çalışma koşullarının da planı baltalayabileceğini düşünüyor.

İngiltere’de şu anda 110 bini aşkın doktor ve hemşire açığı var. Her 10 pozisyondan biri doldurulamıyor, ve bu, çalışan hemşirelerin üzerine büyük baskı oluşturmanın yanı sıra hastaların aldığı bakımı da etkiliyor.

Geri Dön 01 Temmuz 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN