Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fiyatlar düşüyor - 12 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Alman ordusunda reform: Savaşa hazır olmalıyız - Haftanın Yorumu 28. Bölüm Oktan Erdikmen
16 Mart 2024 Cumartesi

Her ay 20 bin kişi 'ruh sağlığı' nedeniyle iş göremez raporu alıyor

İngiltere'de ruh sağlığı sorunları nedeniyle her ay yaklaşık 20 bin kişinin iş göremezlik ödeneği talebinde bulunduğu açıklandı.

Her ay 20 bin kişi 'ruh sağlığı' nedeniyle iş göremez raporu alıyor

İngiltere Çalışma ve Emeklilik Bakanlığının verileri, son iki yılda iş göremezlik yardımı talep edenlerin yüzde 69'unun zihinsel ve davranışsal bozukluklarla ilgili olduğunu gösteriyor. Bu durum, ülkede ruh sağlığı sorunlarının çalışma hayatı üzerindeki etkisinin boyutunu ortaya koyuyor.

The Guardian gazetesinin raporuna göre; daha önceki veriler, ruh sağlığı ve öğrenme güçlüğü gibi durumların, çalışma kapasitesine bakılmaksızın, iş göremezlik yardımlarına en çok neden olan faktörler arasında olduğunu belirtmişti. Ancak, çalışma hayatından uzaklaşmak zorunda kalan bireyler için sağlanan evrensel kredi ile ödenen iş göremezlik yardımları hakkında bu tür detaylı bir veri seti ilk defa sunuldu.

İş göremezlik ödeneği alanların sayısı 2 milyona ulaştı

Bakanlık, bir yıl içinde iş göremezlik ödeneği alan kişi sayısının 400 bin artarak 2 milyona ulaştığını ve bu kişilerin büyük çoğunluğunun herhangi bir işte çalışamayacağına karar verildiğini açıkladı. Değerlendirmelerde, zihinsel ve davranışsal bozukluklar dışında, sırt ve eklem sorunları, sinirsel hastalıklar, metabolik sorunlar, kalp ve dolaşım sorunları ile sindirim sistemi hastalıklarının da önemli bir yer tuttuğu belirtildi. Ancak, kanser gibi bazı ölümcül hastalıkların bu veri setinde tam olarak temsil edilmediği ifade edildi.

Geri Dön 16 Mart 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN