Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
16 Ocak 2023 Pazartesi

Hemşireler daha büyük bir grev planlıyor

Grev dalgasının sürdüğü İngiltere’de 100 yıl sonra greve çıkan hemşireler, önümüzdeki ay daha büyük bir grev yapmayı planlıyor.

Hemşireleri temsil eden sendika ile hükûmet uzlaşmaya varamıyor. Bu durumun ocak ayı sonuna kadar devam etmesi durumunda hemşireler, greve çıkma hakkı bulunan tüm üyelerine toplu grev çağrısı yapacak. Bunun için şubat ayı bekleniyor.

Hemşireler enflasyonun yüzde 5 üzerinde zam istiyor. Bu da enflasyonun zirve noktası baz alınacak olursa yüzde 19 gibi bir orana tekabül ediyor. Bununla birlikte yüzde 10’un üzerindeki zammı kabul edebileceklerine dair haberler de var.

Hükûmet bu zammın verilmesini ‘imkansız’ olarak görüyor. Bununla birlikte bazı sektörlerde greve çıkma hakkını kısıtlayacak bir yasa tasarısı da parlamentoya getirildi. Eğer bu yasa geçerse sağlık, eğitim, ulaşım gibi bazı kritik sektörlerde işçiler greve çıkarken dahi belli sayıda kişinin çalıştırılması zorunlu olacak.

Geri Dön 16 Ocak 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN