Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
19 Ağustos 2023 Cumartesi

Hemşire 'seri bebek katili' çıktı

İngiltere'de bir hastanede çalışan 33 yaşındaki hemşire Lucy Letby, yedi bebeği öldürmekten ve altı bebeği öldürmeye teşebbüsten suçlu bulundu.

İngiltere'de faaliyet gösteren bir hastanede çalışan 33 yaşındaki hemşire Lucy Letby, yeni doğan ünitesinde yedi bebeği öldürmek ve altı bebeği de öldürmeye teşebbüs etmek suçlamasıyla suçlu bulundu. Letby, ülkenin modern tarihinde en fazla bebek öldüren seri katil oldu. Cinayetler ve cinayet teşebbüslerinin, hemşire 20'li yaşlarındayken gerçekleştiği öğrenildi.

Letby'nin bebekleri kasten öldürmek amacıyla hava enjekte etmek, zorla süt vermek ve iki bebek üzerinde insülin uygulamak gibi yöntemleri kullandığı belirtildi. Hemşirenin kurbanları arasında, ikiz olarak doğan erkek bebekler ve doğumundan 24 saat sonra damardan hava enjekte edilerek öldürülen bir bebek de bulunuyor. Ayrıca, 10 hafta erken doğan bir kız bebeğin ise dördüncü denemede öldürüldüğü tespit edildi.

Letby'nin öldürmeye çalıştığı bebeklerden biri şu anda sekiz yaşında ve beyin felci nedeniyle ağızdan beslenemiyor, sürekli bakım altında yaşıyor.

Hemşirenin evinde yapılan aramada, bir not kağıdında "Bebekleri bilerek öldürdüm, çünkü onlara bakabilecek kadar iyi değildim. Ben korkunç, şeytani bir insanım. BUNU YAPTIĞIM İÇİN ŞEYTANIM" şeklinde yazılı bir not bulunmuştu.

Letby hakkındaki soruşturma, hastanedeki açıklanamayan prematüre bebek ölümlerindeki artışın ardından başlamıştı. Dava süreci uzun sürdü ve İngiltere'nin en uzun süren cinayet davalarından biri olarak kayıtlara geçti.

Hemşireye verilecek hapis cezası pazartesi günü açıklanacak. Jüri, katil hemşireyi iki cinayet girişimi ithamından suçsuz buldu, ancak dört bebeğin ölümüyle ilgili karara varamadı. Savcılık, altı cinayet girişimi suçlaması için yeniden yargılama talep edebilir.

Savcı Pascale Jones, Letby'nin suçlarını gizlemek için çaba sarf ettiğini ve bunlardan birinin zarar verme yöntemlerini çeşitlendirmek olduğunu ifade etti. Letby, cinayetlerini örtbas etmek için çalışma arkadaşlarını manipüle eden biri olarak tanımlandı.

Geri Dön 19 Ağustos 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN