Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
21 Şubat 2023 Salı

Hayat pahalılığı en çok gençleri vurdu

İngiltere’de artan hayat pahalılığı en çok gençleri etkiliyor. 25-34 yaş arasında tüketici kredisi kullanma oranı yüzde 34 yükseldi.

Ulusal İstatistik Ofisi’nin 14 Ekim 2022 ile 8 Ocak 2023 tarihleri arasında yaptığı anketin nihai sonuçları paylaşıldı. Buna göre ülkede hayat pahalılığından en çok kiracılar, 25-34 yaş aralığındakiler ve çocuklu aileler etkilendi. 

Kredi kartı ve tüketici kredisine yüklenildi

İstatistik Ofisi’nin açıklamasında 25-34 yaşları arasındaki grubun kredi kartı ve bireysel tüketici kredisi kullanımının bu yılın ocak ayı itibarıyla geçen yılın aynı ayına kıyasla yüzde 34 daha yüksek olduğu belirtildi. Rapora göre ülkede çocuklu ailelerin yarısından fazlasının (yüzde 54), önümüzdeki bir yıl içerisinde tasarruf imkânı bulunmuyor.

İngiltere’de yıllık enflasyon ekim ayında yüzde 11,1 ile son 41 yılın en yüksek seviyesine çıkmıştı. Ocak ayında ise yüzde 10,1’e geriledi.

Geri Dön 21 Şubat 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN