Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fırtına ve saldırı alarmı: 2 tutuklama - 18 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
21 Eylül 2023 Perşembe

Hastanelerde çifte grev

İngiltere’de 24 bin uzman ve 61 bin pratisyen hekim düşük ücret ve ağır iş koşullarını protesto etmek için uyarı grevine başladı.

Hastanelerde çifte grev

Uzman doktorlar yüzde 11 zam talebinde bulunurken, pratisyen hekimler maaşlarının yüzde 35’e kadar yükseltilmesini talep ediyor. İngiltere tarihinde ilk kez yaşanan çifte greve ilişkin değerlendirmelerde bulunan İngiltere Sağlık Bakanı Steve Barclay, bağımsız ücret değerlendirme kurumlarının tavsiyesine işaret ederek, zam oranlarının yüzde 8,8 bandında olması gerektiğini savundu. Protestoları düzenleyen İngiliz Tabipler Birliği (BMA) üyesi doktorlar eylemlerin sertleşeceğinin sinyallerini verdi, “Hükûmetin müzakereleri reddetmesi krizi tırmandırıyor”açıklaması yapıldı.

Uzman hekimlerin grevi 2 gün, pratisyen hekimlerin ise 3 gün boyunca sürecek. Söz konusu hekimler ülke genelindeki hastanelerde sadece acil servislerde hizmet verecek.

İngiltere’de 50 yıl sonra ilk kez, 20 Temmuz'da on binlerce uzman hekim  greve giderek 48 saatlik iş bırakma eylemi düzenlemişti. 

Geri Dön 21 Eylül 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN