Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da hükümet yine anlaşamadı - 7 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
29 Mart 2023 Çarşamba

Hamza Yusuf, İskoçya’nın ilk Müslüman Başbakanı olmaya hazırlanıyor

İskoçya'da SNP'nin yeni lideri seçilen Sağlık Bakanı Hamza Yusuf, parlamentonun onayının ardından ülkenin ilk müslüman başbakanı olacak.

İskoçya Sağlık Bakanı Hamza Yusuf, Başbakan ve iktidardaki İskoçya Ulusal Partisi’nin (SNP) lideri Nicola Sturgeon’ın istifasının ardından yapılan oylamada SNP’nin yeni lideri seçildi. İskoçya Parlamentosu’nun onayının ardından, Yusuf’un, ülkenin ilk müslüman başbakanı olarak Sturgeon’ın yerini alması bekleniyor.  

Ailesinin 1960’larda tek bir kelime İngilizce bilmeden Pakistan’dan İskoçya’ya göç ettiğini söyleyen Yusuf, seçimi kazandıktan sonra yaptığı açıklamada, "İskoçya Özerk Yönetimi Başbakanı olarak hizmet etmek hayatımın en büyük ayrıcalığı ve onuru olacaktır. Bu, ailemin en çılgın hayallerinin ötesinde" ifadelerini kullandı. İskoçya'nın Birleşik Krallık’tan ayrılmaya her zamankinden de fazla ihtiyaç duyduğunu söyleyen Yusuf, "İskoçya'ya bağımsızlık getiren takım ve nesil olacağız" dedi.

8 yıldır İskoçya Başbakanı olan Nicola Sturgeon da Yusuf’u tebrik etti, "Onun, benim yerime geçmesinden daha fazla gurur duyamazdım" dedi. 

Geri Dön 29 Mart 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN