Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
01 Şubat 2023 Çarşamba

Grev karşıtı yasa tasarısı Avam Kamarası’ndan geçti!

İngiltere’de grevler sırasında kamu hizmetlerinin belirli bir seviyede tutulmasını öngören ve bazı işçilere çalışma zorunluluğu getiren yasa tasarısı, Avam Kamarası’ndan geçti. 

Avam Kamarası’nda 246’ya karşı 316 oyla kabul edilen tasarı, Lordlar Kamarası’nda da onaylanırsa yasalaşacak. 

Tasarıya göre, ambulans, demir yolu, itfaiye gibi kritik sektörlerde asgari düzeyde hizmet verilmesi zorunlu kılınacak. Grev sırasında çalışması istenen ama yine de greve giden çalışanlar işten atılabilecek, bu çalışanların haksız yere işten çıkarılmaları karşısında otomatik bir korunmaları bulunmayacak. 

Ana muhalefetteki İşçi Partisi, tasarının hükûmete işçileri ‘keyfine göre’ işten çıkarma yetkisi verdiği eleştirisinde bulundu. Sendikalar ise ‘grev hakkına saldırı’ olarak niteledikleri tasarının yasalaşması halinde hukuki mücadele başlatacaklarını açıkladı. 

Grev dalgası büyüyor

İngiltere’de enflasyon karşısındaki alım gücü kayıplarının telafi edilmesini talep eden kamu çalışanları, demir yolu personeli, öğretmenler, üniversite çalışanları, otobüs şoförleri ve güvenlik görevlileri, 1 Şubat’ta toplu greve gidecek. Hükûmet, toplu grevler nedeniyle bugün günlük hayatın ‘önemli ölçüde’ aksayacağı uyarısında bulundu. 

Geri Dön 01 Şubat 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN