Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
19 Ocak 2023 Perşembe

Gıda enflasyonu yüzde 16,8

İngiltere’de enflasyon peş peşe iki ay düştü. Ancak temel gıdalarda fiyat artışı sürüyor. Gıda enflasyonu yüzde 16,8 olarak hesaplandı.

İngiltere’de enflasyon, Aralık 2022’de yüzde 10,5 olarak kaydedildi. Ancak özellikle süt, yumurta, peynir gibi temel gıdalarda fiyat artışı sürüyor; gıda fiyatları, bir yılda ortalama yüzde 16,8 arttı. 

İngiltere İstatistik Ofisi Baş Ekonomisti Grant Fitzner, petrol ve benzin fiyatlarının düşüşe geçtiğini, ancak gıda fiyatlarının 1977’den bu yana görülen en yüksek seviyede olduğunu aktardı. Süt ürünleri neredeyse yüzde 50, yumurta yaklaşık yüzde 42, tereyağı yüzde 30, makarna ise yüzde 24 zamlandı. 

Geri Dön 19 Ocak 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN