Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni askerlik modeli - 12 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Avrupa Parlamentosu seçim sonuçları ilk değerlendirme - Oktan Erdikmen
Avrupa sandık başında: Mutlaka oy kullanın! - Haftanın Yorumu 34. Bölüm Oktan Erdikmen
26 Ocak 2024 Cuma

Gana'ya ait eserler 150 yıl sonra geri gönderiliyor

Gana'dan 150 yıl önce İngiltere'ye kaçırılan ve Londra'da sergilenen tarihi eserler, Gana'ya geri gönderilecek.

Londra’nın ünlü müzelerinden British Museum, Victoria-Albert tarafından yapılan ortak açıklamada, Gana’ya ait eserlerin geri gönderilmesine karar verildiği duyuruldu. 150 yıl sonra gönderilecek Asante Kraliyeti’ne ait mücevherler, Gana’nın Manhyia Sarayı müzesi tarafından teslim alınacak.

Eserlerin Gana halkı için kültürel, tarihi ve manevi bir öneme sahip olduğu, Batı Afrika’daki İngiliz sömürgesine ait dönemi yansıttığı ifade edildi. Mücevherlerin, 19’uncu yüzyıldaki Anglo-Asante savaşları sırasında Kumasi’den çalındığı tahmin ediliyor.

Geçtiğimiz yıl Yunanistan’da Elgin mermerlerini geri almak için İngiliz hükümetine talepte bulunacağını bildirmiş, Başbakan Rishi Sunak bunun üzerine Yunan mevkidaşı Miçotakis ile görüşmesini iptal etmişti.

Geri Dön 26 Ocak 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN