Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
27 Temmuz 2023 Perşembe

Evsiz ‘aile' sayısında rekor artış

İngiltere hükûmetinin Ocak-Mart 2023 verilerine göre, İngiltere'de geçici konaklama yerlerinde yaşayanların sayısı, son 25 yılın en yüksek seviyesine ulaştı.  

İskan Bakanlığı tarafından açıklanan verilere göre, bu yılın ilk üç ayında 105 bin aile ve 131 bini aşkın çocuk evsizdi. Kalıcı olarak kalacak bir yeri olmayan vatandaşların sayısı, bir önceki yıla göre yüzde 10 artarak kayıtların başladığı 1998 yılından bu yana görülen en yüksek seviyeye ulaştı. 

Verilere göre, yaşlılarda evsizlik oranı ise yüzde 33 arttı. 

Uzmanlara göre, evsiz aile sayısının artması, konut sayısının yetersiz olması ve hükümetin bölgesel konut ödeneklerini son üç yıl boyunca dondurmuş olmasından kaynaklanıyor. Kiraların yükselmesi ve ev sahiplerinin artan kredi faizleri nedeniyle evlerini satmaya karar vermesi, kirada oturan aileleri zor duruma düşürüyor.

Geri Dön 27 Temmuz 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN