Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da şiddetli yağış ve hortum - 21 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
14 Nisan 2023 Cuma

Enflasyon hapsi

İngiltere’de artan hayat pahalılığı nedeniyle tasarruf yapmak zorunda kalan halk, adeta evlerine hapsoldu. Bu, dışarıda yemek ve eğlence harcamalarının azalmasına, ev aksesuarları ve mobilya satışlarının ise artmasına yol açtı.

Perakende ticareti temsil eden ‘British Retail Consortium’ örgütü tarafından yayımlanan verilere göre, mart ayında perakende satışlar, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 5,1 arttı. İngiltere’de 19 Mart’ta kutlanan Anneler Günü nedeniyle çiçek, mücevher, parfüm gibi hediyelerin satışında da büyük artış görüldü. Buna karşılık, restoranlarda yapılan harcamalar yıllık bazda yüzde 5,6, giyime yapılan harcamalar yüzde 3,4 düştü.

İngiltere’de enflasyon, mart ayında yüzde 10,4 olarak ölçülmüştü. Merkez Bankası, enflasyonun yıl sonunda ciddi ölçüde düşmesini bekliyor. 

Geri Dön 14 Nisan 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN