Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
20 Temmuz 2023 Perşembe

Enflasyon, beklenmedik bir düşüşle yüzde 7,9’a indi

İngiltere’de enflasyon, haziran ayında beklenenden hızlı bir düşüşle yüzde 7,9’a indi. Enflasyonda tahmin edilenden daha fazla düşüş kaydedilmesinin, Merkez Bankası’nın faiz kararını da etkilemesi bekleniyor.

Ulusal İstatistik Ofisi’nin açıklamasına göre, yakıt ve gıdadaki enflasyonun yavaşlaması, enflasyonun düşmesinde önemli rol oynadı. Gıda fiyatları, haziran ayında bir önceki aya göre daha yavaş bir artış gösterdi. Ancak yiyecek-içecek fiyatlarındaki enflasyon, yüzde 17,3 ile halen çok yüksek seviyede.

Enflasyondaki beklenmedik düşüşün ardından, Merkez Bankası’nın faizleri planlandan daha az artırması bekleniyor. Aralık 2021’den bu yana 13 kez faiz artıran Merkez Bankası bir sonraki faiz kararını 3 Ağustos’ta alacak. Bu tarihte, faizin 50 yerine 25 baz puan artırılarak yüzde 5,25’e yükseltileceği öngörülüyor.

Geri Dön 20 Temmuz 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN