Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
15 Aralık 2022 Perşembe

Enflasyon aylar sonra ilk kez düşüşte

İngiltere’de ekim ayında yüzde 11,1’e yükselerek son 41 yılın rekorunu kıran enflasyon, kasım ayında 0,4 puan düşerek yüzde 10,7’ye indi. 

Enflasyondaki düşüşte, akaryakıt fiyatlarındaki artışın yavaşlaması etkili oldu. Ancak gıda sektöründeki zamlar kasım ayında da devam etti; gıda fiyatları, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 16,5 arttı.

Finansal danışmanlık şirketi KPMG, enflasyonun İngiltere ekonomisi için halen ‘önemli bir tehdit’ olduğunu vurguladı. KPMG İngiltere ofisinin baş ekonomisti Yael Selfin, “Fiyat artışları müşterilere daha fazla yansıtıldıkça enflasyon kalıcı hale gelebililir” ifadelerini kullandı. 

Geri Dön 15 Aralık 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN