Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya Hessen: İlk evini alana devletten destek - 23 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
23 Mart 2024 Cumartesi

Enerji krizi, mutlak yoksulluğun artmasına neden oldu

İngiltere’de yapılan bir araştırma, Ukrayna savaşıyla başlayan enerji krizinin ülkedeki mutlak yoksulluğu artırdığını ortaya koydu.

Yoksulluk rakamlarının, 2022-2023 döneminde 600 bin kişi artarak, 12 milyona yükseldiği açıklandı. İstatistiklere göre ise yoksulluk oranı yüzde 18’e yükseldi.

Çocuk yoksulluğundaki mutlak artışın ise son 24 yılın en yüksek seviyelerine ulaşarak, 300 binden fazla çocuğu etkilediği kayıtlara geçti. Birleşik Krallık’ta yoksul çocukların üçte ikisinden fazlasının, tek ebeveynin çalıştığı hanelerde yaşadığı tespit edildi. Üç ve üzerinde çocuğu olan neredeyse her iki haneden birinin ise yoksul olduğu gözlemlendi.

Emeklilerin yüzde 8’inin ise hayat pahalılığı nedeniyle, düzenli yemek yiyemediği; elektrik, doğalgaz gibi temel faturalarını ödemekte zorluk yaşadığı belirtildi.

İngiltere’de yoksulluk, ortalama gelirin yüzde 40’ından daha az kazanılması anlamına geliyor.

Geri Dön 23 Mart 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN