Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da tünelin ucunda ışık göründü - 20 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
29 Ocak 2024 Pazartesi

Elektronik sigaralara yasak kararı

İngiltere'de hükûmetin aldığı kararla birlikte, tek kullanımlık elektronik sigaraların çocuklara satışı yasaklanacak.

Elektronik sigaralara yasak kararı

İngiltere hükûmeti, tütün ve elektronik sigara kullanımını sınırlamak amacıyla çeşitli önlemler almaya karar verdi. Ülke genelinde tek kullanımlık elektronik sigaraların çocuklara satışı yasaklanacak. Son üç yılda 11-15 yaş aralığındaki çocuklarda elektronik sigara kullanımının üç kat arttığı belirtildi. Ayrıca, son 2 yılda tek kullanımlık elektronik sigara kullanan 11-17 yaş arası çocuk sayısının 9 kat arttığı ifade edildi.

Bu çerçevede, elektronik sigaralardaki aroma azaltılacak, paketler daha az dikkat çekici hale getirilecek ve marketlerde daha az görünür olacak. Nikotin içeren sigara dışı ürünlerin çocuklara satışı da yasaklanacak. Çocuklara bu ürünleri satanlara 2 bin 500 sterlin ceza uygulanacak. Ayrıca, elektronik sigara kaçakçılığı ve ülke içindeki satışlarla mücadele için 30 milyon sterlinlik bütçe ayrılacak.

Geçen sene açıklanan kararlarla, 2009 sonrası doğanların hayatları boyunca tütün ve elektronik sigara ürünleri alamamasını sağlamak amacıyla sigara alma yaşının her yıl artırılması içeren önlemler alınmıştı. "İlk sigarasız nesil" hedefi doğrultusunda, 5 yılda sigara kaçakçılığını önlemek ve satışları denetlemek amacıyla 100 milyon sterlinlik bir fon oluşturulacağı da belirtildi.

Geri Dön 29 Ocak 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN