Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni askerlik modeli - 12 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Avrupa Parlamentosu seçim sonuçları ilk değerlendirme - Oktan Erdikmen
Avrupa sandık başında: Mutlaka oy kullanın! - Haftanın Yorumu 34. Bölüm Oktan Erdikmen
03 Kasım 2022 Perşembe

Düzensiz göçü ‘istila’ olarak niteleyen bakana tepki

İngiltere İçişleri Bakanı Suella Braverman, düzensiz göçü ‘istila’ olarak niteledi. Bakana tepki yağdı.

İngiltere’nin İçişleri Bakanı Suella Braverman, parlamentoda yaptığı açıklamada, mültecilerin Manş Denizi’ni aşarak yasa dışı şekilde ülkeye girmesini ‘ülkenin güney sahilinde istila’ olarak niteledi. Politikalarının bu ‘istilayı’ geri püskürtmeyi amaçladığını söyleyen Bakan, ülkenin sığınma sisteminin ‘fazla gevşek’ olduğu eleştirisinde bulundu. 

Manş Denizi’ni aşarak İngiltere’ye gelenlerin ilk durağı olan Dover Limanı’ndaki göçmen merkezine, pazar günü bir kişi bombalı saldırı düzenlemiş ve ardından intihar etmişti. Olayda iki göçmen yaralanmıştı. 

Özellikle bu olayı ardından İçişleri Bakanı’nın göçmenler hakkında böyle bir açıklama yapması, muhalefet tarafından sertçe eleştirildi. Bağımsız milletvekili Claudia Webbe, “Mültecilerden ‘istila’ olarak bahsediyorsunuz, ancak geldikleri ülkeleri bombalamak için oy veriyorsunuz” açıklamasında bulundu. 

 

Geri Dön 03 Kasım 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN