Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
27 Mart 2023 Pazartesi

Çocuklara çıplak arama!

İngiltere'de küçük yaşta çocukların polis tarafından çıplak aramaya maruz bırakıldıkları ortaya çıktı. Çocuklara yönelik çıplak arama oranı, siyahi çocuklarda 6 kat daha fazla görüldü.

İngiltere’de ortaya çıkan rapora göre sekiz yaşındaki çocuklar bile polis tarafından çıplak aramaya maruz kalıyor. Çocuklara yönelik çıplak arama istismarının, siyahi çocuklarda altı kat daha fazla görüldüğü de ortaya çıktı. Rapora göre 2018 ila 2022 yılları arasında İngiltere ve Galler’de 2 bin 847 çocuk çıplak arandı.

Raporun detaylarına göre; bu aramaların yüzde 23'ü, ortamda 'yetkili bir yetişkinin' bulunmadığı durumlarda gerçekleştirildi. Aramaların yüzde 95’i erkek çocuklarına yönelik.

Raporun ortaya çıkması üzerine BBC'ye açıklama yapan emniyet yetkilileri şu ifadeleri kullandı: 

18 yaş altındakilere yönelik çalışma politikalarımızı yeniden değerlendirdik. Bu yaştaki çocukların aynı zamanda çeteler ve uyuşturucu ticareti yapanlar tarafından hedef alınabileceğini ve hassas bir konumda olduğunu da göz önünde bulundurmamız gerektiğine karar verdik.

Yetkililer, artık çocuklara yönelik çıplak aramalarda polis memurlarının bölge komutanlığından izin alması gerektiğini aktardı.

Geri Dön 27 Mart 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN