Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fiyatlar düşüyor - 12 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Alman ordusunda reform: Savaşa hazır olmalıyız - Haftanın Yorumu 28. Bölüm Oktan Erdikmen
13 Mart 2024 Çarşamba

Cezaevleri doldu taştı: Mahkumlar erken tahliye edilebilir

İngiltere’de Adalet Bakanlığı, İngiltere ve Galler’deki cezaevlerinin kapasitesinin dolmak üzere olduğunu, bazı mahkumların iki ay erken tahliye edilebileceğini duyurdu.

Adalet Bakanı Alex Chalk, söz konusu erken tahliyelerden, hafif suçlar işleyen mahkumların yararlanabileceğini bildirdi. İngiltere geçtiğimiz sonbahar aylarında mahkumların 18 gün erken tahliye edilebileceğini duyurmuştu. Bu sürenin yeni kararla birlikte 60 güne kadar çıkarılabileceği ancak sınır bir süre geçerli olacağı vurgulandı. 

Ayrıca kamu güvenliğini artırmak için, bazı mahkumlara elektronik izleme de uygulanabileceği belirtildi. Adalet Bakanlığı’nın verilerine göre, cezaevlerindeki mahkum sayısı, 8 Mart itibarıyla 88 bin 220’ye ulaştı. Hükümetin tahminlerine göre, mahkum sayısının, Mart 2025’e kadar 94 bin 400’e, Mart 2027’ye kadar ise 106 bin 300’e ulaşması bekleniyor.

İşçi Partisi ise hükûmetin politikalarının başarısız olduğuna işaret ederek, bu duyurunun gizlice yapıldığına dikkat çekti.

Geri Dön 13 Mart 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN