Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
22 Haziran 2024 Cumartesi

Çevreciler özel jetleri turuncuya boyadı

İngiltere'nin başkenti Londra'daki Stansted Havalimanı'nda çevre aktivistleri, iki özel jeti turuncuya boyadı.

Aktivistler, tel örgüleri keserek özel jetlerin bulunduğu alana girdiler. Just Stop Oil adlı örgüt, fosil yakıtların 2030 yılına kadar yasaklanmasını talep ediyor.

Eylemciler, dünya nüfusunun yüzde 80'inin hiç uçağa binmediğine, ancak yüzde 1'in havacılık emisyonlarının yarısını ürettiğine dikkat çekti. "Bir Avrupa Birliği vatandaşının yıllık emisyonu, bir özel jetin tek uçuşundan daha az" denildi.

Aktivistler, hükümetin iklim politikalarında başarısız olması durumunda, eylemlerinin yaz boyunca Avusturya, Kanada, Norveç, Hollanda ve İsviçre'de de süreceğini belirtti. Just Stop Oil grubunun aktivistleri, geçtiğimiz çarşamba günü Stonehenge'deki 4-5 bin yıllık dikili taşları da turuncuya boyamıştı.

Geri Dön 22 Haziran 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN