Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
30 Ekim 2023 Pazartesi

Camiye 'IDF' yazılı benzin bidonu fırlatıldı

İngiltere'de, Oxford Merkez Camii'ne, üzerinde İsrail Savunma Kuvvetleri'nin kısaltması olan IDF yazılı iki benzin bidonu fırlatıldı.

İngiltere'nin Oxford kentinde bulunan Oxford Merkez Camii (COMS), İsrail Savunma Kuvvetleri'nin İngilizce kısaltması olan "IDF" yazılı iki benzin bidonu ile hedef alındı. Camiden yapılan açıklamaya göre, dün sabah saat 10.30 civarında, bisikletiyle gelen bir kişi, caminin dış kapısına yaklaşarak üzerinde "IDF" yazan iki benzin bidonunu camiye doğru attı.

Geçen hafta da camiye yönelik baltalı bir saldırının yaşandığı belirtilen açıklamada, "Geçtiğimiz hafta, bir cemaat üyemizin baltalı bir saldırıya uğramasından sonra, bugün maalesef camimize terörist bir saldırı gerçekleşti" denildi.

COMS, özellikle kadın ve yalnız cemaat üyelerine sabah, akşam ve yatsı namazlarını kılarken dikkatli olmaları gerektiğini ve herhangi bir olumsuz durumda hemen polise bildirmelerini, mümkünse saldırı anını kayda almalarını tavsiye etti.

Açıklamada, camiye yönelik saldırının Filistin'e olan destek ve dışarıda asılı olan Filistin bayrağı nedeniyle gerçekleştiği düşünüldü ve "Bizi korkutmak için yapılan bu saldırı başarısız olacaktır. Demokratik haklarımızı kullanarak, masum Filistinlilere yönelik haksız şiddeti kınamaya devam edeceğiz" ifadesi kullanıldı.

Aynı zamanda, diğer camilere güvenlik düzenlemeleri yapmaları ve cemaati uyarmaları çağrısında bulunuldu. Cemaatin güvenliği için ekstra önlemler alınacağı belirtildi ve insan hayatının değerli olduğu vurgulanarak Gazze ve İsrail'deki sivil kayıplar için dua edildi.

Geri Dön 30 Ekim 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN