Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
22 Şubat 2023 Çarşamba

Bütçe ocak ayında 5,4 milyar sterlin fazla verdi

İngiliz hazinesinin bu yılın ocak ayında 5,4 milyar sterlin bütçe fazlası verdiği bildirildi.

İngiliz Ulusal İstatistik Ofisi’nden (ONS) yapılan açıklamada, hazinenin 2023 yılı ocak ayında toplam 5,4 milyar sterlin fazla verdiği, vergi gelirlerinin ise 21, 9 milyar sterlin seviyesine ulaştığı kaydedildi.

ONS açıklamasında, ülkede ocak ayı itibarıyla toplanan vergi hacminin 1999 yılının nisan ayından bu yana aylık bazda görülen en yüksek seviyeye ulaştığı kaydedildi.

Açıklamada, geçen yılın nisan ayından bu yılın ocak ayına kadarki sürede toplam kamu borcunun ise 116,9 milyar sterlin seviyesinde olduğu belirtildi.

ONS açıklamasında, ülkede son verilere göre toplam kamu borcunun bu yılın ocak ayında 2 trilyon 492 milyar seviyesine çıktığı bunun da ülkenin Gayri Safi Yurtiçi Hasılası’na (GSYH) denk geldiği kaydedildi.

Geri Dön 22 Şubat 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN