Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fiyatlar düşüyor - 12 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Alman ordusunda reform: Savaşa hazır olmalıyız - Haftanın Yorumu 28. Bölüm Oktan Erdikmen
19 Eylül 2023 Salı

Bully XL cinsi köpekler yasaklanıyor

Başbakan Rishi Sunak, Amerikan Bully XL cinsi köpeklerin yıl sonuna kadar yasaklanacağını duyurdu ve “Özellikle çocuklarımız için tehlikeli” dedi.

Geçtiğimiz hafta bir kişi,Amerikan Bully XL cinsi köpeklerin saldırısı nedeniyle hayatını kaybetmişti. Birmingham'da 11 yaşında bir kız çocuğunu omzundan ve kolundan yaralayan bully köpeğin görüntüleri tepkiyle karşılanmıştı.

Ulusal Veterinerlik Genel Müdürü Christine Middlemiss ise, bu hayvanların hemen itlaf edilmeyeceğini bildirdi. Middlemiss, bunun yerine köpek sahiplerinin hayvanlarını kaydettirmek ve halka açık yerlerde ağız maskesi takmak ve kısırlaştırmak da dahil olmak üzere gerekli önlemleri almak zorunda kalacağı bir çeşit 'af' uygulanacağını söyledi.

Middlemiss, "Halihazırda bu köpeklere sahip olanlar için bir af uygulanacak. Başta köpeğinizi kaydettirmek üzere belirli önlemleri almanız gerekecek. Kısırlaştırılması şart koşulacak bu tür köpeklerin halka açık yerlerde, tasmalı ve yüz maskesi takması gerekecek” dedi.

Çevre Bakanı Mark Spencer ise köpekleri yasaklamanın 'biraz zaman alacağını' söyledi.

2022 yılında İngiltere’de meydana gelen her 10 ölümcül köpek saldırısından 6'sı Bully XL cinsi köpekler nedeniyle yaşandı. Söz konusu cinsin bu yıl en az iki ölümlü saldırı vakasına karıştığı tahmin ediliyor.

Geri Dön 19 Eylül 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN