Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
18 Şubat 2023 Cumartesi

British Museum'daki grev nedeniyle müzenin bazı bölümleri kapatıldı

İngiltere'de dünyanın en büyük koleksiyonlarından birine sahip olan British Museum çalışanlarının, maaş artışı konusunda yaşadıkları anlaşmazlık üzerine bir haftalık greve gitmesi nedeniyle müzede bazı galeriler kapatılırken, bazı etkinlikler iptal edildi.

Anadolu Ajansına değerlendirmede bulunan müze çalışanlarının üyesi olduğu Kamu ve Ticari Hizmetler Sendikası (PCS) temsilcileri, İngiltere Dijital, Kültür, Spor ve Medya Bakanlığına bağlı müzenin önünde taleplerini dile getirdi.

PCS temsilcisi ve British Museum Ziyaretçi Hizmetleri çalışanı Hamza Assef, en az enflasyon oranında maaş artışı, iş güvenliği, işten çıkarma şartlarının iyileştirilmesi ve sosyal haklar konusundaki talepleri için 13-19 Şubat'ta bir haftalık greve gittiklerini söyledi.

Ülkede artan yaşam maliyetleri ve enflasyon nedeniyle müze yönetimi ile hükümetten en az yüzde 10 artış istediklerini belirten Assef şöyle konuştu:

Almamız gereken maaş artışı bu ancak yönetim bunu ödemeyi reddediyor. Bize yüzde 4'lük bir artışı dayatmaya çalışıyorlar. Bunun yeterli olmadığına karar veren üyelerimiz aylar süren görüşmelerin ardından son çare olarak greve gitmeye karar verdi.

Geri Dön 18 Şubat 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN