Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
02 Mayıs 2023 Salı

Binlerce hemşire, 28 saatliğine greve gitti

İngiltere’de binlerce hemşire, maaşlara zam yapılması talebiyle 28 saatliğine greve gitti. Pazartesi gece yarısına kadar sürece greve, ilk defa yoğun bakım hemşireleri de katıldı.

İlk defa yoğun bakım hemşirelerinin de katıldığı grev nedeniyle birçok hastanede sağlık hizmetleri ciddi ölçüde aksadı. Sendika yöneticileri, travma servisleri ve yoğun bakımlarda asgari hizmetin devamı için bazı hemşirelerin çalışmasını kabul etti.

Londra’daki bir kanser hastanesinde hemşire olan Preya Assi, "Meslektaşlarım ve ben işin buraya gelmesini istemezdik" dedi. Assi, buna karşın hükûmetin önerdiği zammın yeterli olmadığını söyleyerek, "İçinde bulunduğumuz durumu anlatmak için başka çaremiz yok" ifadelerini kullandı.

Hükûmet, yüzde 10,1 olan enflasyon karşısında hemşirelere yüzde 5 zam ve bir defalık 1.655 sterlin ödeme teklifinde bulunmuştu. Sendikalar ise bu teklifi reddetmişti. 

Geri Dön 02 Mayıs 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN