Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
22 Haziran 2024 Cumartesi

Beslenme Raporu: Her 5 çocuktan 1’i obez

İngiltere'de, 2006 yılından bu yana, çocuklarda obezite yüzde 30 oranında arttı. İlkokulu bitiren her 5 çocuktan biri obez.

Beslenme Raporu: Her 5 çocuktan 1’i obez

İngiltere’de Gıda Vakfı tarafından hazırlanan beslenme raporuna göre, son 12 yılda çocuklar sağlıksız ve yetersiz beslenme nedeniyle daha kısa boylu, şişman ve sağlıksız hâle geldi.

Raporda, 2006 yılından bu yana 10-11 yaş aralığındaki çocuklarda obezitenin yüzde 30 arttığı ve son beş yılda diyabet oranlarının dörtte birden fazla yükseldiği belirtildi. Ayrıca, temel besinlerin tüketiminin düştüğü ve ilkokulu bitiren her beş çocuktan birinin obez olduğu açıklandı.

Uzmanlar, işlenmiş gıdalardan uzak durulması gerektiğini vurgulayarak, çocukların aşırı şeker ve tuz tükettiğini ifade etti. Düşük gelir gruplarının sağlıklı gıdaya erişiminin fiyat politikaları nedeniyle kısıtlandığına da dikkat çekildi.

Geri Dön 22 Haziran 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN