Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da gençlere 20 bin € destek önerisi - 3 Ekim 2023 Oktan Erdikmen
Gurbetçi müzisyenin engel tanımayan yolculuğu: Uğur Sofu'nun hikayesi
Pazar Sendromu 2. Bölüm - Oktan Erdikmen & Cemile Karaboğa Yıldırım
05 Ağustos 2023 Cumartesi

Başbakanın evini örtüyle kaplayan aktivistler: Feci bir karara orantılı bir tepki

Başbakan Rishi Sunak'ın evini siyah örtüyle kaplayan Greenpeace aktivistleri, eylemlerini 'feci bir karara orantılı bir tepki' diyerek savundu.

Başbakanın evini örtüyle kaplayan aktivistler: Feci bir karara orantılı bir tepki

İngiltere hükûmetinin Kuzey Denizi'nde yeni petrol sondajlarına ruhsat vermesini protesto eden Greenpeace aktivistleri, Başbakan Rishi Sunak'ın evini siyah kumaşlarla kapladı. Greenpeace, ‘güvenlik ihlali’ nedeniyle eleştirilerin hedefi olan protestoyu, ‘feci bir karara orantılı bir tepki’ diyerek savundu. 

Greenpeace, petrol karşıtı protestolarının ‘büyük bir güvenlik ihlali’ olduğuna yönelik eleştirilere yanıt verdi. Aktivistler, Sunak’ın hali hazırda tatilde olduğu için evde olmadığını bildiklerini, aksi takdirde böyle bir protesto yapmayacaklarını vurguladı. 

Protestonun ardından dört aktivistin gözaltına alındığı açıklandı. 

Başbakan Sunak, bu haftanın başında, İngiltere’nin enerji bağımsızlığı için Kuzey Denizi'nde yüzlerce yeni petrol ve gaz arama ruhsatı vereceğini açıklamıştı. Karbon emisyonlarını 2050’ye kadar sıfıra indirme planlarıyla çelişen bu karar, çevreci gruplar tarafından sertçe eleştirilmişti. 

Geri Dön 05 Ağustos 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN