Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
27 Aralık 2022 Salı

Başbakandan ‘grev’ yorumu: Hayal kırıklığına uğradım

İngiltere Başbakanı Rishi Sunak, ülkede alım gücünü korumak isteyen işçilerin yaptığı grevlerle ilgili hayal kırıklığına uğradığını söyledi.

İngiltere’de havalimanlarında pasaport kontrolü yapan sınır personeli ve on binlerce demir yolu işçisinin grevi, Noel ve yılbaşı döneminde seyahat etmeyi planlayan binlerce kişinin planını değiştirmek zorunda kalmasına yol açtı. Tren ve uçakla seyahat edemeyen yolcuların otobüs veya arabayı tercih etmesi, kara yolu trafiğinde de ciddi yoğunluğa yol açtı. 

Demiryolu çalışanları 27 Aralık’a kadar, sınır görevlileri ise 27 Aralık haricinde yıl sonuna kadar grevde olacak. 

Başbakanın hayalleri kırıldı

Başbakan Rishi Sunak, grevler hakkında yaptığı açıklamada, özellikle Noel ve Yılbaşı döneminde yapılan grevler karşısında ‘hayalkırıklığına uğradığını’ ifade etti. İşçilerle empati kurmaya yanaşmayan Sunak, ekonomiyi düzeltmenin tek yolunun enflasyonu indirmek olduğunu, maaşları artırmanın ise tam aksi yönde etki yapacağını dile getirdi. 

Geri Dön 27 Aralık 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN