Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlanma çatlağı: "Hedef olduk" - 12 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Alman istihbaratı hangi Türkleri izliyor? - Haftanın Yorumu 36. Bölüm Oktan Erdikmen
13 Haziran 2024 Perşembe

Başbakan Sunak seçim manifestosunu sundu

İngiltere Başbakanı Rishi Sunak, Muhafazakar Parti’nin 76 sayfalık manifestosunu tanıttı. Vaatler arasında; vergi indirimi, göçün azaltılması ve zorunlu askerlik vardı.

Başbakan Sunak seçim manifestosunu sundu

İngiltere, 4 Temmuz’da erken seçimlere hazırlanırken, Muhafazakar Parti’nin seçim manifestosu ve vaatleri açıklandı. Başbakan Rishi Sunak, ekonomik büyüme, sağlık, göç ve sosyal hizmetler gibi alanlarda önemli sözler verdi. Manifestoda girişimcilere, emeklilere ve ilk kez ev sahibi olacaklara yönelik 17 milyar sterlinlik vergi indirimi yapılacağı belirtildi. Göçün yarı yarıya azaltılacağı ve kayıt dışı sığınmacıların her ay düzenli olarak Ruanda’ya gönderileceği açıklandı. Manifestoda, AB yasalarının kusurlu olduğu vurgulanarak, yaklaşık 1,6 milyon yeni konut inşa edilmesi vaat edildi. Ayrıca, ulusal sigorta oranlarının 3 yıl içinde en az yüzde 50 ve kalıcı olarak azaltılacağı, ortalama bir işçinin yıllık 1.300 sterlin vergi indirimi kazancı sağlayacağı belirtildi.

Ekonomi ve vergiler: Sunak, Ulusal Sigorta Kesintilerini (NICs) daha da düşürmeyi planlıyor. Muhafazakar Parti, gelir vergisi, sermaye kazancı vergisi veya kurumlar vergisinde artış yapmayı düşünmüyor. Ekonomik büyümeyi teşvik etmek için daha fazla vergi indirimi planlanıyor ve devlet borcunun azaltılması hedefleniyor.

Sağlık hizmetleri: NHS’de bekleme sürelerini azaltmak için rekor düzeyde fon ve personel artırımı vadedildi. Sunak, eczanelerden doğrudan reçete alımını ve sağlık teknolojisinin geliştirilmesini planlıyor. Ayrıca, özel sektöre yönlendirme seçeneklerini artırmayı hedefliyor.

Göç sorunu: Göçmen sayısını azaltmak için Sunak, net göçü 2022’deki 606 bin seviyesinden 240 bine indirmeyi hedefliyor. Asgari maaş eşiğini yükseltmek, bakım personeli ve öğrenci vizelerini kesmek gibi önlemler içeren 12 maddelik bir plan sundu. Ayrıca, Ruanda'ya sığınmacı gönderme planı da devam ediyor.

Eğitim: Sunak, eğitim müfredatında da büyük değişiklikler yapmayı planlıyor. Okulların ve üniversitelerin, öğrencilere daha geniş bir beceri yelpazesi sunması gerektiğini belirtti. Ayrıca, özel okullar için KDV ve işletme vergisi uygulamayı vadetti.

Savunma harcamaları: Sunak, 2030 yılına kadar savunma harcamalarını GSYİH’nın yüzde 2,5’ine çıkarmayı planlıyor. Bu kapsamda, Ukrayna’ya ek 500 milyon sterlin askeri destek sağlanacak.

Zorunlu askerlik: Sunak, 18 yaşındakiler için zorunlu ulusal hizmet planını tanıttı. Bu program kapsamında gençler, tam zamanlı askeri hizmete veya aylık bir hafta sonu gönüllü toplum hizmetine katılabilecek. Bu programın maliyeti 2029 yılına kadar yılda 2,5 milyar sterlin olacak.

Manifestonun tamamını okumak için tıklayın

Geri Dön 13 Haziran 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN