Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
17 Şubat 2023 Cuma

Banksy’den ‘Sevgililer günü maskaralığı’ eseri: Belediye hemen söktü

Sokak sanatçısı ve politik aktivist Banksy'nin son eseri İngiltere'nin sahil kasabası Margate'i karıştırdı.

1950'lerden bir ev kadınını, sarı bulaşık eldiveni ve mavi önlük giymiş şekilde resmeden Banksy, kadına eşini dondurucuya ittiriyor. Duvar resminde kadın şişmiş bir göze ve eksik dişe rağmen gülümsüyor.

Protest sanatçı, Instagram'da bir dizi fotoğraf yayınlayarak duvar resminin kendisine ait olduğunu doğruladı. Kompozisyonda ayrıca eserin önünde kırık bir bahçe sandalyesi, boş bira şişeleri ve çöpler de yer alıyordu.

Bristol doğumlu sanatçı, Sevgililer Günü'nde kadınlara yönelik şiddetle mücadeleye bir gönderme yaptı.

Banksy'nin "Sevgililer Günü maskaralığı" adlı işi, sanatçının eseri sahiplenmesinden birkaç saat sonra belediye tarafından "söküldü".

Yapılan açıklamada, "Tesise ait olduğu tahmin edilen buzdolabı kamu arazisinde olduğu için belediye ekipleri tarafından güvenlik gerekçesiyle yerinden kaldırıldı. Sanat eserini bölge için koruma seçeneklerini görüşmek üzere mülkün sahibiyle iletişime geçeceğiz" denildi.

Geri Dön 17 Şubat 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN