Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da şiddetli yağış ve hortum - 21 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
24 Ocak 2024 Çarşamba

Ada'da kızamık alarmı

İngiltere'de, 10 yaşından küçük yüzlerce çocukta tespit edilen kızamık virüsü, sağlıkçıları harekete geçirdi.

Ada'da kızamık alarmı

İngiltere’de Ulusal Sağlık Hizmeti, artan kızamık vakalarına karşı alarma geçti. Ülke genelinde 10 yaşın altındaki çocuklarda hastalığın yayıldığı, 300’e yakın vaka tespit edildiği bildirildi. Yetkililer, ebeveynlere, çocuklarını aşılatma çağrısında bulundu.

Birleşik Krallık’ta kızamığa karşı aşılama oranlarının yüzde 85 olduğu, Londra’da bu seviyenin daha da düştüğüne dikkat çekildi. Dünya Sağlık Örgütü kızamığa karşı yüzde 95 aşılama oranını tavsiye ettiğini duyurmuştu. Kızamık, 2017 yılında Birleşik Krallık’ta tamamen kaybolan hastalıklar arasında listelenmişti.

İngiltere’de kızamık, kızamıkçık ve kabakulağa karşı uygulanan karma aşı, ücretsiz iki doz halinde sunuluyor.  İlk aşının bebekler bir yaşına gelmeden, güçlendirici dozun 3 yaşında yapılması gerekiyor.

En bulaşıcı hastalıklardan biri olan kabul edilen kızamık virüsü, enfekte olmuş bir kişinin öksürmesi veya hapşırmasıyla havaya yayılıyor. Hastalık, en sık 5 yaş altı çocuklarda, ateş, öksürük, burun akıntısı ve döküntü gibi semptomlarla birlikte görülüyor. Tedavi edilmezse, sağırlık, beyin iltihabı, solunum problemleri ve zatürre gibi komplikasyonlara neden oluyor.

Geri Dön 24 Ocak 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN