Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
29 Kasım 2022 Salı

Ada’da grev dalgası

İngiltere’de son 40 yılın rekorunu kıran yüzde 11’lik enflasyon karşısında alım gücü düşen çalışanlar, çareyi greve gitmekte arıyor. Ülkede greve giden işçi sayısı ve grev yapılan iş günü sayısı 3 yıldır sürekli artıyor. 

Son zamanlarda, işverenlerin enflasyonun çok altında kalan ücret artışı teklifleri nedeniyle, sendika ve işverenler arasındaki toplu müzakerelerden sonuç alınamıyor. Bu nedenle çok sayıda sendika, tarihinde ilk defa veya onlarca yıldır ilk kez grev kararı alıyor. 

Aralık ve ocakta yeni grev dalgası bekleniyor

On binlerce demir yolu işçisi, önümüzdeki 2 ay içinde toplam 8 gün grev yapmayı planlıyor. 150 üniversiteden 70 bin öğretim görevlisi ve çalışan, şu anda 3 günlük grevde. İngiltere, Galler ve Kuzey İrlanda’daki hemşireler de 15 ve 20 Kasım’da greve gideceklerini açıkladılar. Bu, Ulusal Sağlık Servisi (NHS) tarihindeki en büyük grev olacak, hemşireler grev günlerinde sadece acil servislerde çalışacak. 

Geri Dön 29 Kasım 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN