Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
03 Aralık 2022 Cumartesi

Acil serviste bekleme süresi 40 saat!

İngiltere’de kalçası kırılan 85 yaşındaki bir kadın hastaneye girişi sağlanmadan önce 40 saat beklediğini söyledi. Bunun üzerine ülkede acil servislerle ilgili tartışma başladı.

BBC tarafından yapılan araştırmaya göre, hastaların ambulans bekleme ve acil servise kabul için bekleme süreleri, kayıtların başlamasından bu yana görülen en yüksek seviyeye ulaştı. 

Araştırmacılar, her hafta 10 binden fazla ambulansın, içindeki hastalarla birlikte acil servis önünde en az 1 saat beklemek zorunda kaldığını ortaya koydu. Kalçası kırılan 85 yaşında bir kadın, ambulansın gelmesi için 14 saat, acil servise girebilmek içinse 26 saat olmak üzere toplamda 40 saat bekledi. 

İngiltere’de hedeflenen ambulans bekleme süresi, ortalama 18 dakika. Ancak özellikle ülkenin güneybatısında, kalp krizi ve felç gibi acil durumlarda bile hastalar 2 saatten fazla ambulans bekliyor. Uzmanlar, bunun hastalara ciddi zarar verdiğini ve hayatlarını tehlikeye attığını vurguluyor. 

Geri Dön 03 Aralık 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN